مشاوره خرید و اجاره خودرو

بازدید: 386

مشاوره خرید و اجاره خودرو

افرادی که برای مسافرت به قبرس می آیند می توانند با گواهینامه بین المللی در اینجا رانندگی کنند ولی دانشجو می بایست گواهینامه خود را به گواهینامه قبرس تبدیل نماید. برای اینکار نیاز به امتحان مجدد رانندگی نمی باشد.. دانشجو می تواند در قبرس ماشین اجاره نماید. اجاره ماشین بسیار ساده می باشد و فقط با پر کردن یک فرم می توانید ماشین اجاره کنید. اجاره ماشین در قبرس معمولا کمتر از 2 روزنمی باشد و هزینه آن  از 490 لیر ترکیه به بالا برای 1 روز می باشد. ماشین در قبرس بسیار ارزانتر از ایران است و افراد می توانند به دلخواه خود ماشین های متفاوت بخرند. قیمت سوخت در قبرس زیاد است و اکثر افراد به دنبال ماشین کم مصرف هستند. بیشتر ماشین های کره ای و ژاپنی کم مصرف هستند. ضمناً توصیه می شود که با توجه به هزینه زیاد تعمیر ماشین از خریدن ماشین های مدل پائین خودداری نمائید. ایرانی ها می توانند با ماشین شخصی خود به قبرس بیایند. البته این کار ملزم به سیر مراحل قانونی خود می باشد ولی در اینجا افرادی هستند که با ماشین ایرانی به قبرس آمده اند. توصیه می شود مقضایانی که چنین قصدی دارند قبل از هر اقدامی با مشاورین ما تماس بگیرند.


هزینه خرید اتومبیل در قبرس شمالی:


هزینه خرید ماشین در قبرس شمالی بسیار با صرفه تر از ایران است به طوریکه با مبلغ بین 10 تا 15 هزار پوند امکان خرید یک اتومبیل دست دوم و کم مصرف ژاپنی یا آلمانی وجود دارد. همچنین شما می توانید با مبلغ حدود 25  الی 40 هزار پوند انگلستان ماشین های تراز اول اروپایی و یا ژاپنی بسیار خوب مانند بنز، BMW، لکسوس و ... را خریداری کنید.


چند راهنمائی بسیار مهم برای خرید ماشین در قبرس


– قیمت ماشین نسبت به قیمت در ایران کمتر است اما قیمت سوخت بالاتر می باشد.

– قیمت خودروها از 6000 دلار به بالا موجود هست اما توصیه می شود ماشین های ژاپنی خریداری شوند.

به دلیل فروش سریعتر در زمان فروش و موجود بودن قطعات محصولات این کشور توصیه میشود.

پیشنهاد ما مدلهای از ۲۰۰۹ به بعد تویوتا، سوزوکی، مزدا و نیسان است.(برای افراد دانشجو )

البته مدل های گوناگون فورد هم بسیار با کیفیت و مناسب هستند.

اگر در پی خرید بنز و بی ام و و یا آیودی هستید توجه کنید که قیمت بالاتر و لوازم جانبی گرانتری دارندو و البته کیفیت و سواری مطلوب تر

تعمیرات بنز و بی ام  کمی گران تر ماشین های ژاپنی می باشد.

در ضمن فروش این مدل خودروها  ممکن است دیرتر و یا با ضرر بیشتر همراه باشد.( البته در مدل های پایین )

برخی بلافاصله پس از فروش با توجه به ظاهر خودروهای مدل ۹۴ تا ۲۰۰۴ بنز و بی ام و این مدلها را خرید کرده اما پس از مدتی پشیمان میشوند.

دلیل این پشیمانی چیزی جز خرج و تعمیرات فراوان نیست.

– افراد خریدار اتومبیل در قبرس باید به صورت سالیانه عوارض جاده ای بپردازند.

در خودروهای با حجم بالای موتور شما باید مبلغ بیشتری نیز عوارض جاده ای دهید.

در نتیجه بهترین کار خرید ماشین های کوچک و کم مصرف است.(برای دانشجویان)

خرید از نمایشگاه ها خرج بیشتری خواهد داشت پس بهتر است ماشین را از بدون واسطه بخرید.

اگر پشت یک ماشین عبارت SATILIK دیدید،به این معنیست که ماشین فروشی است و میتوانید برای معامله با صاحب ان تماس بگیرید.
خرید ماشین در قبرس شمالی بسیار آسان است، نمایندگی های فروش زیادی برای خرید اتومبیل کاملا نو و دست دوم وجود دارد 

ما شما را در جهت خرید و داشتن بهترین معامله یاری خواهیم نمود، و اینکه چه چیزی را باید هنگام خرید ماشین در نظر بگیرید ، و چه کاری باید انجام دهید تا به طور قانونی در جاده از آن استفاده کنید

با توجه به اقلیم آب و هوای مدیترانه و همچنین رانندگی سمت چپ در قبرس شمالی طبق رانندگی در کشورانگلیس ۵۰ درصد ماشین های وارداتی از کشور انگلیس هستند. حدود ۵۰ درصد الباقی از کشور ژاپن صورت می گیرد. (به طور کلی فرمان در قسمت راست ماشین قرار دارد)

برای کسانی که به صورت توریستی به مدت کوتاه وارد جزیره می شوند میتوانند با گواهینامه ی بین المللی با اجاره کردن ماشین رانندگی کنن ولی کسانی که اقامت قبرس شمالی را دارند. حتما باید در کلاس های آموزشی راهنمایی رانندگی ثبت نام کرده و پس از قبولی امتحان آموزش رانندگی به صورت زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی می توانند رانندگی کنند. مدت دوره های آموزشی ۲-۳ هفته بوده و هزینه آن 6200 لیر می باشد.

قیمت ماشین های ژاپنی به طور میانگین از 5000 پوند شروع میشود.

قیمت ماشین های آلمانی از 8000 پوند به بالا شروع میشود گه بستگی به نوع ماشین دارد.

لازم به ذکر است معمولا ماشین های ژاپنی و آلمانی خواهان زیادی در قبرس شمالی دارند. به خاطر هزینه های استهلاک کم و کیفیت بالای خودرو این علاقه را در میان مردم قبرس ایجاد کرده است.

هزینه های بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ماشین تقریبا مانند هزینه های بیمه خودرو در ایران می باشد.

برای خرید و اجاره اتومبیل مشاورین گروه نارنجی در کنارشما خواهند بود .

00905391102200

بازخوردها