خرید ملک در قبرس شمالی

بازدید: 288

قبرس شمالی یک کشور در حوزه مدیترانه است که مقرون به صرفه‌ترین املاک را دارد. در قبرس شمالی، بسیاری از املاک و خانه‌ها سرمایه گذاران فراوانی را به خود جلب کرده‌اند. خرید ملک در قبرس شمالی این ‌روزها سرمایه‌گذاری پرسودی است که تقریباً ناشناخته باقی مانده است. در این مقاله  توضیح خواهیم داد که چرا هزینه املاک و مستغلات در قبرس شمالی هر ساله در حال رشد هستند و با خرید خانه در قبرس شمالی چه مزایایی در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.

چند دلیل از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

طی دهه گذشته، مقامات قبرس شمالی موفق به ایجاد پیشرفت واقعی در این ناحیه شده‌اند و هر چه می‌گذرد میزان مزایای سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی در حال افزایش است. به علاوه بهبود شرایط کار در قبرس شمالی در میزان محبوبیت این کشور تأثیرگذار بوده است.

ما می توانیم مزایای غیرقابل انکار زیر را برای مهاجرت به قبرس شمالی در نظر بگیریم:

رونق ساخت و ساز

قبرس شمالی بیش از 30 سال بود که انزوا داشت و این انزوای طولانی با تصمیم دادگاه حقوق بشر اروپا پایان یافت. از سال 2010، مشکلات زمین به طور قطعی برطرف شده و رونق ساخت و ساز و خرید خانه در قبرس شمالی آغاز شده است.

درحال حاضرمیزان تقاضا برای املاک و مستغلات بیشتر از عرضه شد، زیرا هزینه ساخت و خرید ملک در قبرس شمالی بسیار کمتر از هزینه ساختمان‌های مشابه در جمهوری قبرس و یونان است.

 

امکان پرداخت اقساط با توجه به شرایط شما

پرداخت تمام هزینه خرید ملک در قبرس شمالی به صورت یک جا ضروری نیست. همیشه امکان پرداخت اقساطی بدون بهره برای چندین سال و یا صدور وام رهنی طولانی مدت وجود دارد. در عین حال، نیازی به تهیه و ارائه اسناد و مدارک غیرمنطقی یا ضمانت نیست. داشتن گذرنامه خارجی و تمایل به خرید خانه در قبرس شمالی کافی است. اگرچه شرایط کار در قبرس شمالی بسیار آسان بوده اما با توجه به مسائلی که افراد هنگام ورود به کشور جدبد دارند دولت همیشه توجه لازم را به این افراد داشته است.

 

محدودیتی در مورد مبلغ اجاره وجود ندارد

یکی از راه های مناسب سرمایه گذاری در قبرس خرید ملک و اجاره آن می باشد. با این کار می توانید علاوه بر سرمایه گذاری در قبرس همزمان درآمد هم داشته باشید. این مورد یکی دیگر از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی به شمار می آید، زیرا خریداران بیشتر از سرمایه گذاری خود درآمد خواهند داشت. بنابراین می توانید ملک خریداری شده را به مدت طولانی اجاره دهید. سپس به جزیره نقل مکان کنید. همنچنین می توانید ملک را به گردشگران زیادی که سالانه به جزیره می آیند اجاره دهید

دولت قبرس شمالی تمام تلاش خود را برای جذب گردشگر و سرمایه گذار انجام می‌دهد. بنابراین، کلیه قوانین در زمینه سرمایه گذاری تا حد امکان ساده هستند. کافی است که خانه بخرید و آن را کاملاً آزادانه و قانونی اجاره بدهید! هیچ محدودیتی در مورد اجاره مسکن توسط افراد خارجی در شهر های قبرس شمالی وجود ندارد.

 

تقاضای زیاد برای املاک و مستغلات

از نظر سرمایه گذاری، قبرس شمالی مقصدی فوق‌العاده جذاب است. تقاضا برای خرید خانه در قبرس شمالی هنوز هم از عرضه بیشتر است. هم گردشگران و هم تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی دریافت اجاره ثابت برای املاک و مستغلات هستند.

همانطور که سال‌ها تجربه نشان می‌دهد، اجاره آپارتمان شما می‌تواند سالانه بین 8 تا 10 درصد از ارزش کل ملک را در برگیرد. بنابراین، حتی گران‌ترین مسکن در 10 سال دیگر سودآوری خالص را آغاز می‌کند.

 

روش آسان اخذ ویزا

برای ورود و نه مهاجرت به قبرس شمالی، هیچ مدارک خاصی لازم نیست. داشتن گذرنامه معمولی خارجی کافی است. هنگام عبور از کنترل گمرک، پلیس فرودگاه بسته به تشخیص خود بین ۳۰ تا ۹۰روز ویزا صادر می نماید، اما تقریبا از ۲ سال پیش شرایط یک مقدار سخت گیرانه تر شده است و در فرودگاه باید مدارکی نظیر : دعوتنامه ( گروه سرمایه گذاری نارنجی توانایی صدور دعوتنامه برای مشتریان خود را دارد )، بلیط برگشت و نامه رزرو اسکان ( توسط گروه سرمایه گذاری نارنجی صادر می گردد ) را به پلیس فرودگاه ارایه داد. همچنین بهتر هست مبلغی حدودا ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ پوند همراه خود داشته باشید.

 

اخذ مجوز اقامت آسان است

اگر شما نسبت به خرید خانه در قبرس شمالی اقدام کنید و بعد از خرید ملک در قبرس شمالی به عنوان صاحب آن شناخته شوید، می‌توانید با کم‌ترین تلاش اجازه اقامت را دریافت کنید.  این مزیت نه تنها برای شما به عنوان صاحب ملک بلکه برای بستگان نزدیکتان (همسر و فرزندان) وجود دارد. اگر حق اقامت برای پنج سال تمدید شود، در آینده می‌توانید برای تابعیت کامل قبرس شمالی درخواست دهید.

 

300 روز آفتابی در سال

قبرس شمالی یک کشور توریستی ایده آل است که در آن روزهای ابری بسیار نادر هستند. فصل گشت و گذار در کنار ساحل در شهر های قبرس شمالی از پایان آوریل تا پایان اکتبر ادامه دارد. در گرم‌ترین فصل، دریای مدیترانه تا +32 درجه گرم می‌شود.

این بدان معنی است که می‌توانید تقریباً در تمام طول سال خانه اجاره کنید، و اگر واقعاً عاشق کشورهای گرم هستید، مطمئناً قبرس شمالی را دوست خواهید داشت.

 

امنیت کامل

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه در قبرس شمالی جرم و بی‌قانونی غالب است، اما آمار برعکس است. برای کل سال 2018 در قسمت شمالی جزیره، فقط 8 سرقت اتفاق افتاده و جنایات جدی‌تری به ثبت نرسیده است. این نرخ چندین برابر کمتر از جمهوری همسایه قبرس یا یونان است.

کافی است بگوییم که دارندگان اتومبیل سیستم‌های امنیتی ضد سرقت نصب نمی‌کنند و بیشتر مجتمع‌های مسکونی نیز محافظت نمی‌شوند زیرا اصلاً نیازی به آن نیست. با زندگی در قبرس شمالی می توانید در امنیت کامل به سر ببرید.

 

آموزش عالی فوقالعاده

مقامات ترکیه هر کاری انجام دادند که قبرس شمالی را نه تنها با هزینه گردشگران و سرمایه گذاران در املاک و مستغلات بلکه با تبدیل کردن آن به یک مرکز واقعی برای دانشجویان توسعه دهند.

در سال 2018 بیش از ده‌ها موسسه آموزش عالی در کشور وجود داشت که از آن جمله می‌توان به دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه مدیترانه ای کارپازیا، دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه آمریکایی GAU اشاره کرد.

سطح تحصیلات در این دانشگاه ها بسیار بالا است، اما هزینه تحصیل چندین برابر پایین‌تر از انگلیس، اسپانیا یا ایتالیا است. طبیعتاً این امر به این حقیقت منجر شده است که هجوم گردشگرانی از اروپا که مایل به دریافت آموزش باکیفیت هستند هر ساله افزایش یابد.

علاوه بر این، دانشجویان تقاضای اجاره مسکن برای کل سال و خرید ملک در قبرس شمالی را بالا می‌برند که در نتیجه جذابیت سرمایه گذاری و مهاجرت به قبرس شمالی را افزایش می‌دهد.

 

سیستم بهداشتی عالی

برنامه ای به نام “+ 10 سال زندگی” در قبرس شمالی وجود دارد. با توجه به سطح بالای کیفیت دارو، اکولوژی عالی و محصولات محلی عالی، افراد مسن ده سال بیشتر عمر می‌کنند. بنابراین، تعجب نکنید که در کشور قبرس شمالی، بسیاری از افراد خارجی سالخورده وجود دارند که انگیزه بالایی برای ادامه زندگی دارند.

در این کشور، در سن 60 سالگی، مردم برای پایان دادن به زندگی خود عجله ندارند زیرا میانگین سن زندگی در قبرس شمالی 82 سال برای مردان و 87 سال برای زنان است. با مهاجرت به قبرس شمالی سالم و سرزنده باقی بمانید.

 

محصولات زیست محیطی پاکیزه

قسمت شمالی این جزیره به دلیل فراوانی باغ‌های مرکبات مشهور است. در هر زمان از سال، بازارها پر از لیمو و پرتقال تازه هستند. علاوه بر این، قبرس شمالی تولید پنیر و پرورش گوسفند را توسعه داده است.

تمام محصولات غذایی مطابق با بالاترین استانداردهای اروپایی و بخشی جدایی ناپذیر از برنامه “+ 10 سال زندگی” هستند.

با توجه به کیفیت بالای محصولات ، آن‌ها با وجود وضعیت نامعلوم دولت با موفقیت به یونان و ترکیه صادر می شوند.

مساعدت دیپلماتیک

وضعیت قبرس شمالی به معنای این نیست که شما از دریافت کمک‌های دیپلماتیک محروم خواهید شد. در قلمرو TRNC در یکی از شهر ‌های قبرس شمالی (نیکوزیا) سفارت ایالات متحده مستقر است که در صورت نیاز به کمک دیپلماتیک می‌توانید درخواست بدهید.

این کشور دارای سفارت خانه‌ها و کنسولگری‌های فرانسه، انگلیس، آلمان و استرالیا است. همه ساله صدها و هزاران نفر از شهروندان این کشورها در قبرس شمالی گردش می‌کنند و بنابراین، انزوای بین‌المللی شایعه‌ای بیش نیست.

 

 

بازخوردها