Girne American University

دانشگاه آمریکایی گیرنه به عنوان یک موسسه خصوصی یادگیری تأسیس شد و اکنون در زمره معتبر ترین دانشگاه ها در جمهوری ترکی قبرس شمالی و ترکیه است و در سطح جهانی شناخته شده است. نوآوری و تعهد به تعالی، منجر به تبدیل شدن GAU به بزرگترین دانشگاه آمریکایی در اروپا شده است. این دانشگاه اکنون برنامه های اثبات شده خود را در پردیس های خود در قبرس و انگلستان ارائه می دهد. پردیس های سنگاپور و ایالات متحده در حال ساخت و بهره برداری هستند و در آینده نزدیک راه اندازی می شوند. دانشجویان یک فرصت منحصر به فرد برای تحصیل در خارج از کشور، انتقال از یک دانشگاه GAU به دانشگاه دیگر، تجربه فرهنگ های مختلف و تعامل با دانشجویان از سراسر جهان دارند. آنچه که این دانشگاه را متمایز می کند، آموزش عالی به سبک آمریکایی است، با ماهیت لیبرال، تأکید آن بر تعامل در کلاس، کار گروهی، تحقیق و تلاش برای ایجاد ارتباطات و اندیشمندان انتقادی موثر می باشد. دانشگاه آمریکایی گیرنه جایگاه شایسته خود را در میان سایر دانشگاه های معتبر بین المللی به دست آورده است. با شعار “چشم انداز آینده” مأموریت ارائه یک دیدگاه گسترده به آینده شغلی دانشجویان خود را بر عهده می گیرد. پردیس های GAU در چندین کشور مانند ایالات متحده آمریکا ، انگلستان، سنگاپور و ترکیه واقع شده اند. این دانشگاه برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، حرفه ای و مدرسه زبان تابستانی را ارائه می دهد. فقط در مدت 35 سال، GAU اکنون دارای یک پردیس مدرن با 20،000 دانشجو از بیش از 130 کشور در سراسر جهان است. ساختمان های هوشمند مجهز به جدید ترین فناوری، آزمایشگاه ها با جدیدترین نرم افزار و تجهیزات و قابلیت دسترسی به پایگاه داده و رایانه را فراهم می کند.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه آمریکایی گیرنه

مدرک آموزشی مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه آمریکایی گیرنه، زبان انگلیسی است. دانشجویانی که در این موسسه پذیرفته می شوند لازم است در سطح B1 باشند تا بتوانند دوره های دانشکده را دنبال کنند. دوره های زبان انگلیسی ارائه شده در FES به دانشجویان کمک می کند تا پایه ای قوی برای زبان انگلیسی برای موفقیت آینده خود در دانشکده ایجاد کنند. برای این منظور، دوره های عمومی زبان انگلیسی و مهارت های مطالعه به دانشجویان تازه پذیرفته شده که در سطح مهارت لازم زبان انگلیسی نیستند، ارائه می شود. دانش آموزانی که بنیاد آموزش مدرسه انگلیسی را با موفقیت به پایان می رسانند موفقیت تحصیلی آینده آن ها را تضمین می کند. هر دانش آموزی که برنامه زبان انگلیسی School را با موفقیت به پایان برساند، یک گواهی انگلیسی Language Pearson EDEXCEL دریافت می کند که در سطح بین المللی شناخته شده است

رتبه دانشگاه آمریکایی گیرنه و دانشکده های آن

  دانشگاه آمریکایی گیرنه یکی از معتبر ترین دانشگاه های قبرس می باشد که در رتبه بندی کشوری، رتبه 5 را کسب کرده است و همچنین در رتبه جهانی 3947 قرار دارد. به این نکته توجه داشته باشید که این رتبه بندی ها ممکن است در سال های مختلف، بسته به نوع فعالیت و عملکرد دانشگاه تغییر کند. دانشگاه آمریکایی گیرنه، 11 دانشکده، 8 مدرسه، 2 مرکز تحقیقاتی، یک موسسه تحصیلات تکمیلی و بیش از 100 برنامه در کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد. بسیاری از برنامه های تدریس شده در دانشگاه دارای دوره های کاربردی است که یادگیری در محل یا آموزش عملی را تشویق می کند و آن ها را از بسیاری از دانشگاه های قبرس جدا می کند.

بخشهای مختلف دانشگاه آمریکایی گیرنه :

دانشکده داروسازی

دانشکده تجارت و اقتصاد

دانشکده سیاست

دانشکده حقوق

دانشکده ارتباطات

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده مهندسی

دانشکده آموزش

دانشکده علوم انسانی

دانشکده معماری، طراحی و هنر های زیبا

دانشکده ورزش

دانشکده پرستاری

دانشکده هواپیمایی

دانشکده بهداشت

دانشکده دریایی و لجستیک

آموزشگاه هنرهای نمایشی

دانشکده گردشگری و مهمانپذیری

هزینه های تحصیلی در دوره کارشناسی به شرح زیر است :

دانشکده حقوق:6000یورو در هر سال تحصیلی 

دانشکده مهندسی :5500 یورو در هر سال تحصیلی

دانشکده معماری،طراحی و هنرهای زیبا 5500یورو در هرسال تحصیلی 

سایر دانشکده ها 5000یورو در هر سال تحصیلی 

کلیه مدارس دیگر از جمله هنرستان 4500 یورو در هر سال تحصیلی پرداخت میکنند 

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد برای کل دانشکده ها 6500 یورو و شهریه برای دوره های دکترا 8000 یورو است.

 

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه آمریکایی گیرنه

همه دانشجویان بین‌المللی پس از پذیرش در GAU بورسیه ۵۰ درصدی دریافت می‌کنند. همچنین، به دانشجویان موفق دانشگاه آمریکایی گیرنه در هرسال تحصیلی یک بورسیه تحصیلی رقابتی ۷۵ یا ۱۰۰ درصدی برای حمایت بیشتر در طول دوره تحصیل اعطا می‌شود.

امکانات دانشگاه آمریکایی گیرنه

می‌توان گفت که اقدامات مختلفی در محوطه دانشگاه GAU انجام شده است تا دانشجویان احساس راحتی کنند. این دانشگاه دارای یک ساختمان آموزشی مدرن با کلاس‌های بزرگ و روشن برای تدریس است. همچنین محیط این دانشگاه دارای یک باغ، استخر و البته خوابگاه‌هایی برای زندگی دانشجویان بین المللی است.

خوابگاه‌های این دانشگاه شامل سه خوابگاه برای دختران و یک خوابگاه برای پسران است. خوابگاه‌ها دارای فاصله چندانی با دانشگاه نیستند و همچنین خدمات اتوبوسرانی از صبح زود تا ۹ شب در اختیار دانشجویان است. این اتوبوس‌ها از هر خوابگاه به دانشگاه و مرکز شهر در رفت‌وآمد هستند. 

در محدوده محوطه دانشگاه بیش از ۲۰ باشگاه برای علایق مختلف ورزشی از جمله تنیس، بسکتبال، والیبال، اسب سواری، بدنسازی و رقص باله وجود دارد. در این دانشگاه، دانشجویان به اینترنت نامحدود دسترسی دارند. مراکز تحقیقاتی آموزشی و کتابخانه‌های این دانشگاه، مجهز به جدیدترین فناوری‌ها روز دنیا هستند.