هزینه های زندگی در قبرس شمالی

بازدید: 578

هزینه زندگی در قبرس شمالی

هزینه یکی از اصلی ترین دلایل ما برای هر انتخابی است. عاملی که ممکن است ما را مجاب کند تا از میان گزینه های موجود یکی از انتخاب نماییم. هزینه مخارجی است که برای به دست آوردن چیزی آن را پرداخت می نماییم. در این مقاله نیز به بررسی هزینه های زندگی در قبرس شمالی می پردازیم.

باید پذیرفت که هزینه های زندگی برای افراد مختلف گوناگون است و هر کسی می تواند مطابق با درآمد و بودجه ی خود کلیات هزینه اش را برنامه ریزی کند. همینطور شرایط اقامت شما نیز بر میزان هزینه هایتان تاثیر گذار است.

به عنوان مثال هنگامی که به عنوان توریست وارد قبرس شمالی می شوید با هزینه های متفاوتی روبرو هستید، هنگامی که به عنوان دانشجو در این کشور به سر می برید هزینه های ثابت و متغیر متفاوت است و بی شک وقتی به عنوان یک مقیم در این کشور زندگی می کنید هزینه های گوناگونی دارید.

در ادامه این نوشتار به هزینه های مشخصی می پردازیم که در سال 2024 در قبرس شمالی با آن روبرو خواهید بود. در نظر داشته باشید اعداد مطرح شده در جداول زیر بر مبنای متوسط هزینه هاست و ممکن است در برخی اماکن این مبالغ بیشتر و در برخی دیگر کمتر باشد.

 

نکته ی بسیار مهم در خصوص هزینه ها دانستن این موضوع ست که باید بر اساس درآمد افراد در قبرس سنجیده شود. در سال 2024 حقوق پایه در قبرس شمالی حدود24000لیر است .

متوسط هزینه رستوران در قبرس شمالی

در قبرس شمالی رستوران های زیادی وجود دارد. رستوران هایی با چشم انداز و محیط های زیبا که صرف غذا در آن برای شما می تواند بسیار لذت بخش باشد.

یک وعده غذا در رستورانی متوسط برای یک نفر 180لیر برای دو نفر280 لیر

در رستوران های لاکچری، هزینه یک وعده غذا برای فقط یک نفر ممکن است بیشتر از 250 لیر شود.

 

متوسط هزینه کافی‌شاپ‌ها در قبرس شمالی

قبرس شمالی به دلیل وجود دانشجویان بسیار از ملت های مختلف همواره دارای کافی شاپ های بسیار است. هزینه ی تعدادی از سفارشات معمولی در کافی شاپ های قبرس شمالی به شرح زیر است.

هزینه یک نوشابه 30لیر
هزینه یک بطری آب 15لیر
هزینه یک فنجان کاپوچینو 100 لیر
هزینه یک فنجان قهوه 100 لیر

این مبالغ با توجه به مکان، کیفیت کافی شاپ و همچنین اندازه ی فنجان ها متفاوت است.

متوسط هزینه خرید از سوپر مارکت در قبرس شمالی

یکی از مکان های دیگری که بدون شک به سراغ آن می روید سوپر مارکت است. شما به هر دلیلی که در قبرس شمالی باشید به سوپر مارکت ها سر خواهید زد. در قبرس شمالی مارکت های زنجیره های زیادی وجود دارد.شوک مار، لمار، نوسمار ،اونیمار، اوندر، ایلارما، شاه مارکت، متروپل و… از مارکت های زنجیره های هستند که معمولا تخفیف های مناسبی برای خریداران در نظر می گیرند.

یک قرص نان 15 لیر
یک کیلو برنج 85 لیر
یک لیتر شیر 62 لیر
یک شانه تخم مرغ 150لیر
یک بسته سیگار 45 لیر
یک کیلو مرغ  90 لیر
یک کیلو گوشت گوسفندی  470لیر
یک کیلو گوشت گوساله 450 لیر
یک رب یک کیلویی 85 لیر
یک کیلو پنیر محلی 85لیر
 

هزینه میوه و سبزیجات در قبرس شمالی

از ویژگی های ممتاز قبرس شمالی می توان به تنوع میوه و سبزیجات آن اشاره کرد. وجود انواع میوه ها و برگزاری فستیوال های گوناگون میوه در فصول مختلف، یکی اصلی ترین مزایای این کشور است.

یک کیلو سیب  35 لیر
یک کلیو موز 42لیر
یک کیلو پرتقال 15لیر
یک کیلو گوجه 40 لیر
یک کیلو سیب زمینی 42لیر
یک کیلو پیاز 44 لیر

هزینه ایاب ‌و ‌ذهاب در قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای سیستم حمل و نقل پیشرفته ای نیست. اتوبوس های بین شهری در ساعات مشخصی حرکت می کنند. و در داخل شهر هم تاکسی ها برای تردد فعالیت می کنند. هر چند اکثر ساکنین این کشور دارای اتومبیل شخصی هستند.

تاکسی داخل شهری 701لیر
تاکسی برای یک ساعت 340 لیر

اجاره خانه یا سوئیت در قبرس

در این مورد به طور ویژه ای مقاله ای با نام بررسی هزینه های اجاره ملک در قبرس شمالی تهیه شده است. اما به طور خلاصه می توان قیمت زیر را مطرح نمود.

منطقه مسکونی نوع واحد مبلغ اجاره
شهر سوئیت بین 250تا 500 پوند
شهرک های حومه شهر سوئیت حداقل 350 پوند
شهر یک خوابه بین 500 تا 600 پوند
شهرک های حومه شهر یک خوابه حداقل 500 پوند
شهر دو خوابه بین 550 تا 900 پوند
شهرک های حومه شهر دو خوابه حداقل 650 پوند
بازخوردها