ثبت شرکت در قبرس شمالی

بازدید: 222

سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق ثبت شرکت

می‌توان گفت یکی از مطمئن‌ترین و پربازده‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی ثبت شرکت است. 

قبرس شمالی دارای کمترین فساد اداری در منطقه است و همچنین به علت سرعت پیشرفت‌هایی که دارد، شما مطمئن خواهید بود که در مدت زمان کوتاهی سود بالایی از سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در قبرس شمالی نصیبتان خواهد شد.همچنین مالیات این کشور در حداقلی‌ترین مقدار در مقایسه با سایر کشورها قرار دارد و در نهایت رفاه شهروندی آن، مدام در حال توسعه است.

بر طبق قانون، هرگونه فعالیت اقتصادی در قبرس شمالی باید در چارچوب یک شرکت ثبت شده انجام پذیرد و تمامی حساب های بانکی برای جلوگیری از پولشویی و هرگونه تخلف دیگر، زیر ذره بین قرار دارند. حتی راه انداختن یک مغازه ساده نیز به یک شرکت ثبت شده نیاز دارد. اگرچه می‌توان کارهای چندین مغازه و یا بیزینس دیگر را با یک شرکت ثبت شده انجام داد ولی به هر حال باید حداقل یک شرکت ثبت شده در پشت صحنه وجود داشته باشد.برای ثبت شرکت در حالت کلی مبلغ 50 هزار یورو باید بمدت دو الی سه هفته در حساب بانکی شخص در قبرس شمالی موجود باشد. 5 هزار دلار نیز بصورت مادام و تا زمانی که شرکت در حال فعالیت است(در صورتی که شریک قبرسی در موسسین نباشد ) در حساب بانکی شخص بصورت بلوکه خواهد بود و صاحب شرکت هیچ دسترسی به آن نخواهد داشت. هزینه‌های ثبت شرکت نیز شامل هزینه‌های امور اداری در قبرس شمالی، هزینه حسابدار، مجوزهای لازم از نهادهای مختلف نیز در حدود 4000 دلار رآورد می‌شود.

ثبت شرکت در حوزه‌ها و کسب و کارهای رو به رشد

قبرس شمالی کشوری در حال توسعه است که می‌توانید در حوزه‌های مختلف کسب و کار در آن فعالیت کرده و با خلاقیت و پشتکار، به پیشرفت خوبی برسید. ثبت شرکت در قبرس شمالی، در حوزه‌های زیر پویاتر و پرسودتر خواهد بود:

شرکت عمرانی، شرکت IT، شرکت توریستی

بررسی انواع شرکت قابل تاسیس

انواع مختلفی از شرکت با قوانین و شرایط متفاوت وجود دارند که می‌توانید با توجه به موقعیت و میزان سرمایه و امکانات خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی و معرفی کامل مهم‌ترین انواع شرکت در قبرس شمالی می‌پردازیم.

شرکت بین المللی

شرکت بین‌المللی نوعی از شرکت است که می‌تواند با مجوز قبرس شمالی در خارج از خاک این کشور فعالیت کند. این شرکت‌ها با نماد IBC شناخته می‌شوند و فقط شامل مالیات بر درآمد، حق بیمه و سهم صندوق تامین کارکنان خود هستند.

شرکت منطقه آزاد

این شرکت‌ها در سازمان منطقه آزاد قبرس شمالی، ثبت و در مناطق آزاد این کشور فعالیت می‌کند. این نوع شرکت‌ها، موظف به پرداخت مالیات نیستند و فقط باید حق بیمه و صندوق تامین کارکنان را بپردازند. 

شرکت تاجران انفرادی

این شرکت‌ها توسط یک شخص حقیقی تاسیس و اداره می‌شوند؛ به طوریکه تمام مسئولیت‌های آن شرکت اعم از پرداخت مالیات، بیمه و..‌ بر عهده‌ی آت شخص خواهد بود. ایت شرکت‌های تک مالکیتی در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت نام می‌شوند.

شرکت تضامنی

شرکت تضامنی یا مشارکتی با چندین شریک تجاری تاسیس می‌شود که هر یک شخصاً مسئولیت سود و زیان خود را به عهده دارند. سود و زیان شرکت به نسبت سهمی که هر یک از شرکا دارند، بین آن‌ها تقسیم می‌شود. هز سهامداری از شرکت باید از سود خود، مالیات بر درآمد پرداخت کند و هیچ مالیاتی از طرف شرکت پرداخت نمی‌شود.

شرکت با مسئولیت محدود

شرکتی است که مسئولیت اعضای آن در ازای سهمی که از شرکت دارند، محدود می‌شود. شرکت با مسئولیت محدود، از محبوب‌ترین روش‌های ثبت شرکت در قبرس شمالی توسط سرمایه گذاران خارجی است. این شرکت، نوعی شرکت سهامی است که می‌تواند تا ۵۰ سهامدار داشته باشد. مزیت این شرکت‌ها، نسبت به شرکت‌های سهامی خاص، این است که شما می‌توانید بدون محدودیت، سهام را به هر کس که بخواهید عرضه کنید.

نمایندگی شرکت‌های خارجی

شما می‌توانید با سرمایه بسیار کم، یک شعبه یا دفتر نمایندگی تاسیس کنید که زیر نظر شرکت مادر فعالیت می‌کند. حداقل سرمایه‌ی شعبه اصلی شرکت باید صد هزار دلار بوده و این شرکت مورد تایید شورای وزیران قبرس شمالی باشد.

شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی

اگر چه هر شرکت بسته به نوع آن، باید از قوانین خاصی پیروی کند، امّا یک سری قانون کلی وجود دارد که هر شخص یا گروهی پیش از ثبت شرکت در قبرس شمالی موظف به تبعیت از آن‌ها هستند.  

 • وجود حداقل دو سهامدار
 • حضور حداقل یک مدیر
 • نامه ضمانت مالیاتی هر یک از مدیران
 • استخدام یک منشی برای ارائه مستندات
 • بلوکه کردن صد هزار دلار پیش از ثبت شرکت
 • ثبت یک آدرس حقیقی برای شرکت

مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی

پیش از اقدام برای ثبت شرکت در قبرس شمالی، بهتر است همه مراحل آن را بدانید و قبل از شروع، مقدمات پیش بردن هر مرحله‌ای را آماده کنید. مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی، خاص و پیچیده نیست! در ادامه برخی از مهمترین اقدامات آن را به ترتیب زمانی آورده‌ایم:

انتخاب نام شرکت بر اساس قوانین
 • تنظیم اساسنامه شرکت
 • تکمیل فرم درخواست (ترجیحا به کمک یک وکیل)
 • واریز هزینه ثبت شرکت
 • ثبت شرکت در اداره ثبت
 • تعیین آدرس شرکت و ثبت آن
 • افتتاح حساب بانکی و انتقال سرمایه به آن
 • دریافت کد مالیاتی و کد بیمه

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

دانستن مدارک مورد نیاز باعث می‌شود، دچار سردرگمی نشوید و به خاطر نقصان مدارک روند کاری شما به تعویق نیفتد؛ در ادامه لیستی از مهمترین مدارکی که برای ثبت شرکت در قبرس شمالی نیاز دارید، نوشته شده است:

 • مدارک هویتی مثل پاسپورت
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی تمکن مالی
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • فرم‌های مربوط به ثبت شرکت
 • بیزینس پلن

قوانین ثبت شرکت در قبرس شمالی

قبرس شمالی، به دنبال توسعه‌ی خود است. در همین راستا، با قوانین سهلی که دارد، تبدیل به بهشت سرمایه‌گذاران شده است. اما از طرفی این کشور کمترین فساد سیستماتیک در منطقه را دارد که نشان از قوانین مناسب و مدیریت درست کسب و کارها می‌باشد. قوانین زیر از اساسی‌ترین قوانین لازم الاجرا در قبرس شمالی است.

 • قوانین مالیاتی
 • قانون پرداخت حق بیمه کارکنان
 • قوانین مربوط به چارت سازمانی
 • قوانین ویژه مربوط به هر نوع شرکت

هزینه‌های ثبت شرکت در قبرس شمالی

برای ثبت شرکت، در ابتدا نیاز به ۱۰۰هزار دلار آمریکا، به عنوان سرمایه‌ی اولیه دارید. یک سری هزینه‌ی جانبی نیز وجود دارد که وابسته به نوع شرکت متغیر است.

هزینه تمبر

شما موظفید سالی یک بار اظهارنامه‌ای به اداره ثبت شرکت ارسال کنید که شامل اطلاعات کامل درباره‌ی تغییرات و رویدادهای مهم شرکت است. هزینه‌ خرید تمبر برای ارسال اظهارنامه حدود ۱۰۰ یورو است.

مالیات دولت

هر شرکت موظف است سالیانه مبلغی به عنوان مالیات را پرداخت کند. عدم پرداخت این هزینه منجر به ضررهای هنگفت و حتی ابطال مجوز فعالیت شرکت خواهد شد. پس مهم‌ترین قانون ثبت شرکت در قبرس شمالی، مربوط به امور مالیاتی می‌شود.

هزینه ثبت نام و راه اندازی شرکت

این هزینه باید به یک شرکت حقوقی جهت پیگیری مراحل قانونی ثبت، پرداخت شود؛ که از ۱۲۰۰ یورو تا ۴۰۰۰ یورو متغیر است. امّا توجه داشته باشید که هیچ ارزانی بی علت نیست و ممکن است قیمت‌دهی یک شرکت شامل ارائه خدمات جانبی نشود. پس بیشتر از قیمت، به کیفیت خدمات و سابقه شرکت توجه داشته باشید.

هزینه سالیانه

این هزینه‌ها شامل هزینه استخدام وکیل یا منشی، حسابدار، دبیر و ثبت دفتر می‌شود.

قوانین مالیات در قبرس شمالی

شرکت‌های مختلف در قبرس شمالی دارای قوانین مالیاتی متفاوت هستند؛ مثلا IBCها باید ۱٪ مالیات بر درآمد پرداخت کند. در حالی که شرکت‌های منطقه آزاد از پرداخت مالیات معافند.
امّا همه‌ی شرکت‌ها موظفند تا ۳۰ ژوئن هر سال، مالیات دولت که پیش از این توضیح دادیم را پرداخت کند تا مشمول مالیات نشود. این نوع مالیات از حداقل ۳۵۰ یورو شروع می‌شود.

بازخوردها