دانشگاه بین المللی قبرس CIU

دانشگاه بین المللی قبرس در نیکوزیا در سال 1997 به عنوان یک دانشگاه خصوصی برای ارائه آموزش با زبان انگلیسی تاسیس شده است. در موسسه تحصیلات تکمیلی و تحقیقات، دوره های کارشناسی ارشد، دکترا و دکتری حرفه ای و تخصصی ادامه دارد. در Cyprus International University دوره ها در کلاس های مدرن که به طور خاص با فن آوری های اطلاعاتی و آموزشی طراحی شده اند، تدریس می شوند. امروزه Cyprus International University با بیش از حدود 18000 دانشجو از 109 کشور مختلف یکی از مهم ترین و با سابقه ترین موسسات آموزشی جمهوری ترک نشین قبرس شمالی است. پردیس این دانشگاه که در نیکوزیا، پایتخت جمهوری ترکی قبرس شمالی واقع شده است، 5 دقیقه با مرکز شهر فرهنگی و 15 دقیقه با فرودگاه ارجان فاصله دارد و مرکز جزیره است. 

 • CIU به لطف برنامه‌های معتبر بین‌المللی خود، دانشجویان را از سراسر جهان جذب می‌کند و در چند سال گذشته، به بخشی جدایی ناپذیری از سیستم آموزشی قبرس شمالی تبدیل شده است. یکی از چشمگیرترین ویژگی‌های دانشگاه بین المللی قبرس، پردیس یکپارچه مدرن آن بوده که هم مکانی برای گذراندن اوقات فراغت و هم برای پیشرفت تحصیلی دانشجویان است. دانشگاه بین المللی قبرس تنها در طی دو دهه به یکی از معتبرترین دانشگاه‌های قبرس شمالی تبدیل شده است.
 •  

رنکینگ دانشگاه بین المللی قبرس

تحصیل در قبرس، به خاطر نزدیکی این کشور به ایران و روابط بین‌الملل خوبی که این دو کشور با هم دارند، هدف بسیاری از دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. دانشگاه بین‌المللی قبرس در رتبه‌بندی جهانی QS در سال 2021 توانسته است رتبه 1000را از آن خود کند و رتبه این دانشگاه بر حسب رشته‌ها 101-150 بوده است. رتبه این دانشگاه در رتبه‌بندی EECA نیز 96 بوده است. با توجه به این ارقام، باید اذعان داشت که کیفیت آموزش در این دانشگاه بسیار بالاست و همین می‌تواند یکی از دلایل انتخاب دانشگاه بین‌المللی قبرس برای ادامه تحصیل در خارج باشد. 

علاوه بر این، هزینه‌های زندگی و شهریه پایین در قبرس هم می‌تواند یکی از انگیزه‌های انتخاب این دانشگاه باشد. از دیگر مزایای تحصیل در قبرس (و البته دانشگاه CIU) امکان دریافت بورسیه استحقاقی و وجود برنامه وفاداری برای دریافت خوابگاه را می‌توان عنوان کرد. تنوع رشته‌ها و مقاطع، ماهیت بین‌المللی دانشگاه و چندفرهنگ بودن، وجود امکانات و تسهیلات رفاهی و آموزشی، تدریس به زبان انگلیسی و روند اخذ پذیرش تحصیلی آسان از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه بین‌المللی قبرس هستند.  

دانشکدههای دانشگاه بین المللی قبرس

این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده است که عبارتند از:

دانشکده‌های دانشگاه بین المللی قبرس:

 • دانشکده علوم و فناوری‌های کشاورزی
 • دانشکده علوم و هنر
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده داروسازی

یکی از نکات مهم در رابطه با دانشگاه بین المللی قبرس، تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان است. شما برای تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس نیازی به مدرک زبان ندارید و می‌توانید پس از ورود به قبرس شمالی، در دوره زبان یکساله دانشگاه شرکت کرده و پس از قبولی در آزمون زبان دانشگاه، در رشته اصلی خود شروع به تحصیل کنید. اما اگر مدرک زبان دارید باید بدانید که مدارک IELTS و TOEFL IBT مورد قبول این دانشگاه هستند.

شهریه های تمامی رشته ها که مربوط به 1 ترم تحصیلی میشودبه همراه بورسیه ایی شرکت orange home میتواند برای شما دانشجویان عزیز بگیرد به شرح زیر میباشد:

رشته داروسازی با بورسیه 75% :1100یورو

رشته دندانپزشکی با بورسیه 50%:2750 یورو

رشته پزشکی:با بورسیه 50%:3300یورو

رشته های مقطع کارشناسی با بورسیه 75%:850 یورو

رشته های مقطع کارشناسی ارشد با بورسیه 50%:درسی 350 یورو که جمع 2سال همراه با مقاله 3100 یورو میشود

رشته های مقطع دکترا با بورسیه 50%:درسی 350 یورو

توجه داشته باشید برای مقطع دکترا نسبت به مقالاتتون بورسیه تعیین میشود ممکن است از این حالت بیشتر و یا کمتر به شما بورسیه تعلق بگیرد .

امکانات دانشگاه بین المللی قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس دارای آزمایشگاه‌های مجهز به تکنولوژی روز، یک مرکز کامپیوتر بزرگ و یک کتابخانه با منابع گسترده است. دانشجویان از امکانات و زیرساخت‌های فوق‌مدرن موجود در مؤسسه، بهره می‌برند. دانشگاه بین المللی قبرس همچنین دارای معماری مدرنی به ویژه در دانشکده علوم و فناوری جدید خود است که به طور کامل با منابع تجدیدپذیر ساخته شده است و با انرژی خورشیدی کار می‌کند.

خدمات ورزشی در دانشگاه بین المللی قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس دارای یک محوطه ورزشی سرپوشیده بسیار بزرگ است. این محوطه شامل استخر، زمین بسکتبال، زمین تنیس، تعدادی زمین فوتبال، پیست دو و غیره است. محوطه ورزشی، یکی از محبوب‌ترین امکانات موجود در دانشگاه بین المللی قبرس است. تمامی امکانات این مجموعه ورزشی، تا ساعات پایانی شب باز هستند و دانشجویان فرصت دارند پس از یک روز طولانی در کلاس درس، استراحت کنند.

 خدمات حملونقل در دانشگاه بین المللی قبرس

واحد حمل‌ونقل دانشگاه بین المللی قبرس خدمات شاتل رایگان را به دانشجویان و کارکنانش ارائه می‌دهد. این دانشگاه دارای ۲۴ وسیله نقلیه است و تمامی آنها هر روز از ساعت ۷ صبح الی ۱۲:۳۰ شب، بین پردیس مرکزی دانشگاه و مرکز شهر نیکوزیا در رفت و آمد هستند. خدمات شاتل فاماگوستا، همه روزهای هفته در صبح‌ها و عصرها کار می‌کنند. همچنین، واحد حمل‌ونقل در روزهای شنبه از ساعت ۲ ظهر تا ۱۰:۳۰ شب به شهر گیرنه می‌رود.

 


responsive google map